õnnelikElus on probleeme, mida Sa saad lahendada ja samuti probleeme, mida Sa ei saaks kunagi lahendada, isegi kui Sa väga tahaks.

Probleemid, mida saad ISE lahendada- kui Sa seda soovid

Iga inimene saab soovi korral muuta näiteks oma kehakaalu, suhteid teiste inimestega, enda kehvasid iseloomuomadusi, enda toitumisvalikud, suhtumist elusse jne.

Sul on kontroll nende probleemide lahendamise üle, kui Sa vaid tahad neid muuta ja võtad reaalselt ka midagi ette nende muutmiseks.

Muretsemine asjade üle, mida Sa saad muuta, raiskab Sinu energiat. Muretsemise asemel saaksid suunama oma energia hoopis olukorra efektiivsele lahendamisele. Pole mõtet raisata kolm aastat oma energiat muretsemisele liiga suure kehakaalu pärast, kui saaksid selle energia suunata hoopis kaalus alla võtmisele.

Probleemi lahendamise asemel keskendutakse tihti ka negatiivsete emotsioonide loomisele- viha, pahameel, kurbus, kättemaksuiha, kadedus jne. Tulemuseks on hunnik negatiivseid emotsioone ja probleemile lahendust pole lõppkokkuvõttes ikkagi.

Kui Sa muretsed regulaarselt, siis Sinu muremõtted realiseeruvadki. Sarnased energiad nimelt tõmbuvad. Kui mõtleme negatiivselt, siis tõmbamegi oma ellu negatiivseid sündmusi ja vastupidi.

Probleemid, mida ei saa ISE lahendada, isegi kui Sa seda sooviks

Probleemid, mida Sa ei saa muuta on näiteks kellegi teise otsused, võimalikud looduskatastroofid, võimalikud õnnetused, minevik, pereliikmete iseloomuomadused jne.

Sul puudub igasugune kontroll taoliste probleemide lahendamise üle, ükskõik kui palju sa neile ka ei mõtleks või nende üle ei muretseks.

Taolistele probleemidele mõtlemine raiskab Sinu energiaressurssi, tekitab sulle stressi ning kõigele lisaks ei suuda sa kunagi neid probleeme lahendada, kuna taolisi probleeme ei saagi lahendada. Milleks muretseda asjade üle, mida Sa ei saa muuta?

Kogu sellele muretsemisele raisatud energia oleksid saanud Sa panna millegisse, mis viib Sind elus hoopis edasi ja on positiivne.

Mida teha, et vähem muretseda?

  • Iga kord kui hakkad muretsema ja üle-analüüsima mingisugust probleemi, tee kindlaks, kas Sa saad reaalselt midagi teha, et seda olukorda lahendada või mitte. Kui saad, siis ära keskendu enam probleemile, hakka koheselt keskenduma selle probleemi lahendamisele.
  • Kui sa ei saa olukorda mitte kuidagi ise muuta, siis sisenda endale, et sa ei saa enam midagi teha ja lase see probleem enda õlgadelt maha voolata. See ei ole Sinu probleem. Sinu muretsemine ei suuda seda muret lahendada. Lase sel probleemil minna.
  • Kui Sul on probleem ja sa tahad hakata tavapäraselt leidma kedagi, keda selles süüdistada- võta aeg maha ja hinga rahulikult. Kellegi süüdistamine ja olukorra kirumine ei aita Sul tegelikult seda probleemi lahendada. Ära lase negatiivsetel emotsioonidel enda elukvaliteeti rikkuda.
  • Probleemide korral vii oma mõtted muredelt eemale, tehes midagi, mis Sind rahustab- mine trenni, sõida autoga ringi, mine jalutama või kuula rahustavat muusikat.
  • Probleemide tekkides sisenda endale kõva häälega, et Sa oled õnnelik ja suudad lahendada iga probleemi, mis Su elus on! Ära sisenda endale negatiivseid mõtteid. Kui sa usud, et Sa suudad midagi teha, siis sa suudadki. Kui sa usud, et ei suuda, siis sa ei suudagi.
  • Ole teadlik, et oma mõtetega kujundad Sa endale oma elu. Kontrolli oma mõtteid. Kui hakkad liigselt muretsema või negatiivseid mõtteid mõtlema, ütle endale STOP! Kujunda endale teadlikult positiivne elu ja ära muretse asjade pärast, mida Sa ei saa muuta.

—————————————————————————————————————————-

Muretseda või mitte muretseda? Kindlasti viimane variant- elu on elamiseks, mitte muretsemiseks! Niiet, võta elu vabamalt  🙂

Päikest,

Kerli