Emotsionaalne vägivald ja nartsissist käivad alati  käsikäes. Nad armastavad teineteist palavalt ja tahavad, et ka sina neid jumaldaksid. Aga ole valmis selleks, et sina oled eikeegi. Huvitav vahetuskaup onju ? 🙂

Nartsissism võib olla isiksusehäire või siis võib inimesel olla vähemal või rohkemal määral nartsissistlike tunnuseid. Mida enam inimesel neid tunnuseid on, seda egoistlikum ja enesekesksem ta teistele tundub.

Selline inimene arvab, et maailm keerleb ainult tema ümber. Kui sul on ka arvamus, siis see on vale. Kui sa tunned temast teistmoodi, siis sinu tunne on vale. Kui sind ei sega mustanahalised, aga teda segavad, siis sinu arvamus on vale. Tema, tema, tema, tema ja veelkord tema on oluline.

Sina oled tühine, eriti kui oled talle lähedane. Olenevalt olukorrast võib ta teeselda, et on lahke ja sõbralik ja tolerantne, aga lähedasemad näevad ta tegelikku palet suhteliselt ruttu.

Samuti on ta selline romantilise suhte algusaegadel, kandes tegelikult maski oma tõelise pale ees.

Tema arvates on kõik inimesed maailmas nagu tema. Ta ei saa aru, kuidas saab teistmoodi mõelda, kui tema mõtleb või teistmoodi tunda, kui tema tunneb. Seega temaga sõber olla on suhteliselt väsitav, kuna pidevalt on tunne, et sina isiksusena pole oluline ja pole talle piisavalt hea.

Temaga suhtes olles idealiseerib ta sind alguses, siis hakkab pihta alahindamine ja siis lõpuks ei näe ta sinus enam midagi ja viskab su minema. Ta ei tunne seda tehes midagi, sest tal puudub empaatia- midagi, mis on emotsionaalseks läheduseks ülioluline.

Ta ei suuda end panna sinu olukorda. Kui sa sunnid teda seda tegema, saab ta vihaseks. Üldse saab ta  sageli vihaseks. Eriti kui tahad talle rääkida tema kriitilisest olemusest ja halvast kuulamisoskusest või muust, mis paneks teda enda sisse vaatama. Ta ei talu vigade nägemist endas. Vead on teistele, tema on ideaalne.

See on kuvad, mille ta on endale loonud, et kaitsta end igasuguse kriitika eest, kuna teda ise on kunagi kritiseeritud ja see oli nii ebaõiglane ja valus, et ta ei taha enam kunagi seda kogeda. Selle asemel kritiseerib ta teisi ja tunneb nii, et on nendest parem, kuigi see pole reaalsus ja konstruktiivne kriitika käib tegelikult inimese normaalse elu juurde.

Ta on katkine inimene, kes kahjuks teeb katki ka kõik teised, kellega ta lähedane on.

Ta lihtsalt ei oska armastada. Aga sina pead teda armastama 🙂 Aga kas sa tahad sellist armastust? Oled sa väärt tingimusteta armastust? Tema seda pakkuda ei suuda. Ta ei armasta iseennastki, rääkimata teistest.

Nartsissistiga suheldes on oluline tõmmata piire ja ennast kehtestada, kuna ta tahab väga ruttu teha sulle selgeks, et sa oled tühine. Õpeta talle, kuidas sind kohelda, seades piire ta käitumisele. Ütle lihtsalt EI, kui ta tahab sinust üle astuda.

Ta idealiseerib elu kõiki tahke- välimust, perekonda, sõpru, tööd, edu ja armastust. Ta arvab, et alati on kuskil midagi paremat, kui tal praegu on. Teadmata, et see pole realistlik.

Kui sinu elus on keegi selline, siis otsi abi või oled terve elu õnnetu ohver.

Kindlasti leia terapeut, kel on kogemusi emotsionaalse vägivallaga ja isiksushäiretega töötamisel, kuna see on nii spetsiifiline teema ja nüansse selles on palju.

Küsimusi? Kommentaare?

Kerli